Klaszter együttműködések és felelős vállalatirányítás workshop
Az alulról építkező, önszerveződő klaszterek létrehozásának fő indítéka, hogy egyesítsék az önállóan működő kutató, fejlesztő, gyártó, forgalmazó, szervizelő, stb. cégek erőforrásait. A klaszterek együttműködő tagjai - önállóságukat megtartva - a várható vagy már megjelent üzleti igények kielégítésre bizonyos termékek, illetve termékcsoportok közös fejlesztésére, technologizálására, gyártására és piaci bevezetésére egyesítik erejüket azért, hogy képesek legyenek a globális piaci kihívásoknak megfelelni és az új piaci lehetőségeket kiaknázni.
Az önállóságukat megőrző, és sok esetben eltérő tulajdonosi háttérrel illetve irányítási struktúrával rendelkező szervezetek együttműködése számos olyan kérdést felvet, melyek továbbgondolása és hasznosítása a hagyományos társaságirányítási keretek között is figyelemre méltó lehet. Ugyanakkor a klaszterszerveződés helyi, illetve központi támogatási feltételei, csakúgy mint a megrendelői igényeknek való együttes megfelelés követelményei, megnövelik a résztvevők belső irányítási rendszereivel kapcsolatos elvárások szintjét is. A workshop-jellegű, így a résztvevők aktivitására is számító programunkon az előadók közvetlen tapasztalatait ismerhetjük meg és dolgozhatjuk fel közösen.
Előadók és témakörök:
Keller Péter, MAG Zrt.- Klaszterfejlesztési Iroda: Az Akkreditált Innovációs Klaszterek irányítási jó gyakorlatai
Pomázi Gyula, Provice Kft.: Klaszter együttműködések irányítási és governance kérdései
Szemereyné Pataki Klaudia, Kecskemét alpolgármestere: Kecskemét és térségében, mint kiemelt járműipari központban működő klaszterek gazdaságfejlesztési szerepe
Időpont: 2014. január 22. 15 órától 18 óráig
Helyszín: BGF Közösségi tere, 1055 Budapest Bihari János utca 5.
A részvétel ingyenes, de előzetes regisztráció szükséges.